• Pracovní postup s pigmentovým gelem

  Pigmentový gel je dalším patinovacím přípravkem v našem sortimentu. Jedná se o hustý barevně vydatný přípravek určený k vytváření lehkého, ale i silnějšího zaprášení, stečenin a cákanců.

  1) Opět se jedná o akrylový přípravek ředitelný vodou a tak je nutné před jeho aplikaci zvlhčit povrch vodou s troškou saponátu na nádobí (jarová voda).

   

   

  2) Pigmentový gel se aplikuje ze štětce lehkým dotykem. Saponát obsažený ve vodě, kterou byl povrch předvlhčen, způsobí zavzlínání gelu do spár a zákoutí.

   

   

  3) Pigmentový gel lze roztáhnou do plochy a tím vytvořit plošné zaprášení. Případné přebytečné množství gelu lze z povrchu modelu odstát čistým štětcem nebo vatovou tyčinkou.

   

   

  4)Pigmentový gel je hustý a barevně vydatný patinovací přípravek, při jeho zapouštění do spár je lepší jej napřed naředit vodou, ale při vytváření silnějších nánosů prachu a zeminy je naopak dobré využít jeho hustotu. Opět je dobré před jeho aplikací provést předvlhčení daného místa jarovou vodou.

   

   

  5) Množství a rozsah naneseného gelu lze korigovat vatovou štětičkou. Tou lze formou lehkého tupování vytvořit konečnou podobu zaprášení.

   

   

  6) Konečná podoba zaprášení vytvořeného pigmentovým gelem a tupováním vatovou štětičkou.

   

   

  7) Přidáním nezředěného pigmentového gelu na okraj již zaprášené plochy.

   

   

  8) Konečná korekce naneseného pigmentového gelu na okraji blatníku.